Często poważne schorzenia pojawiają się znienacka, są trudne do zdiagnozowania, w wyniku badań dochodzimy do wniosku, że przecież ?wszystko jest w porządku?, a mimo tego pacjent odczuwa niepokojące objawy, nie ma komfortu życia, a czasem dochodzi do wniosku, że chyba sobie wymyślił chorobę. Tak może być wtedy, gdy przyczyna tkwi głębiej, w sferze naszych emocji i przekonań. Cz jest możliwe, aby zachorować na trzustkę, trądzik doznać udaru czy paraliżu na skutek własnych emocji?

W oparciu o książkę dr n.med. Krzysztofa Krupki ?MUMIO: cud natury. Eliksir życia królów? zgłębimy ten temat.

Wiele chorób powstaje także dlatego, że organizm nie dostaje lub nie przyswaja wszystkich wartości odżywczych z pożywienia. Zresztą jakość tego, co jemy, pomimo o wiele większej s wiadomości społeczeństwa obecnie, nadal pozostawia wiele do życzenia. Chleb nie jest chlebem, a jego skład to niemal połowa tablicy Mendelejewa. Woda, powietrze są zanieczyszczone, co wpływa z kolei na warzywa i owoce. Co z tego, że hodujemy własne jabłka, nie stosujemy sztucznych nawozów i środków ochrony roślin, skoro sąsiad wypala regularnie śmieci w piecu, a produkty spalania wraz z deszczem zatruwają naszą ziemię? Jeszcze wiele jest do zrobienia w tej kwestii.

Co więc zrobić, aby zasilać swój organizm wartościowo i naturalnie?

Odpowiedzią jest suplementacja diety. Substancja MUMIO, która powstaje wyłącznie w najczystszym klimacie, to zbiór pierwiastków, które są niezbędne do prawidłowego odżywienia i funkcjonowania naszego organizmu. Bywa, że brak jednego pierwiastka daje objawy podobne do tych, które występują w przypadku bardzo poważnych schorzeń, a jednak badania wykluczają te schorzenia. Nieczęsto są bowiem zlecane badania składu pierwiastkowego. Taką analizę przeprowadza się z włosa i dzięki temu wiemy, jakich pierwiastków jest zbyt wiele, a których nam brakuje. Codzienna naturalna suplementacja jest sposobem na dobre odżywienie i wspomaganie procesów życiowych.

Uwolnij emocje, zwłaszcza te negatywne, aby cieszyć się pełnią zdrowia! To naprawdę działa!

Rola emocji

Podobnie jak odżywianie, tak i emocje, zwłaszcza te negatywne, jak złość, opór, smutek, strach, lęk wpływają na to, jaki jest nasz stan zdrowia. Na przykład zaburzenia pracy trzustki, zapalenie trzustki, może mieć swoją przyczynę psychoenergetyczną w emocjach związanych z odrzuceniem miłości lub realizowaniem swoich własnych ?słodkich? marzeń, poczuciem odrzucenia, złości, frustracji, niezadowoleniem z życia 1. Warto więc wykonać w takim przypadku diagnostykę STRD (ocenę blokad), EAV, TB (ocenę obciążeń, pasożyty). Należy też włączyć dietę zgodną z typem metabolicznym.

Trądzik, uciążliwe, nawracające schorzenie, które odbiera pewność siebie. Przyczyna może tkwić w braku akceptacji, tłumieniu swojej seksualności, brak gotowości na zmiany. W tym przypadku pomocna będzie diagnostyka STRD, EAV, MCPW, szczególnie zwracając uwagę na funkcję wątroby2.

Ucieczka przed samym sobą, niechęć wprowadzania zmian w życiu, zbyt wiele ograniczeń, jakie sami sobie fundujemy, blokady wewnętrzne, ogromny lęk, upór, brak duchowości to emocje, które mogą wywołać udar lub paraliż. Analiza STRD w kierunku oceny równowagi energetycznej, ABV polegająca na analizie składu mineralnego włosów i moczu odpowiedzą nam, czy nasze negatywne emocje mają wpływ na organizm i w jakim stopniu3.

Wrzody żołądka często kojarzymy z emocjami, chyba najczęściej, ?utarło się sądzić?, że z nerwów można się ich nabawić. Czy jednak jest to fakt? Tak. Dolegliwość ta jest związana z takimi uczuciami jak przerażenie, silne lęki, obawy przed nieznanym, trudności asymilacyjne, niezadowolenie, perfekcjonizm, dążenie do doskonałości, potrzeba przypodobania się otoczeniu. W celu diagnostyki dobrze jest wykonać diagnostykę metodą STRD i MCPW. Pomoże też dieta zgodna z typem metabolicznym i kuracja MUMIO4.

Zapalenie pęcherza moczowego to problem występujący nie tylko u dzieci. Faktycznie wiele dzieci cierpi na takie dolegliwości, do późnego wieku ma problem z moczeniem się nocnym i za ten stan mogą być także odpowiedzialne emocje. Zwłaszcza presja, bunt, poczucie winy, problemy życiowe, z którym sobie nie radzimy5. Jeśli więc inne metody zawiodły dobrze jest przyjrzeć się strefie emocji i wykonać STRD oraz MCPW. Więcej informacji o tych metodach diagnostyki znajdziecie na naszym blogu we wcześniejszych wpisach.

Zespół przewlekłego zmęczenia (CFS) to coś więcej, niż poczucie, ze nie ma się siły wstać z łóżka. Objawy nasilają się, są trudne do wyjaśnienia, trudno jest znaleźć związek przyczynowo skutkowy, dodatkowo mogą pojawiać się bóle gardła, mięśni, węzły chłonne są tkliwe, gorsza koncentracja i zapamiętywanie, lekki sen, który nie regeneruje organizmu, nadal czujemy się po nim zmęczeni. Na dłuższą metę trudno jest żyć z CFS. Zespół może wystąpić w każdej chorobie, najczęściej jest wynikiem chorego jelita, zatruciem metalami ciężkimi, niedoborem witamin i pierwiastków śladowych, kwasicą mezenchymalną. Warto wtedy wykonać STRD, APW, ABV (ocenę niedoborów) i RKZ6.

Jeśli więc źródło twojej choroby jest trudne do wykrycia, to przyjrzyj się swoim emocjom, obiektywnie, bez oceny, poznaj reakcje swojego organizmu, odrzuć złość. Jest wiele technik coachingowych, które każdemu mogą pomóc poczuć się lepiej psychicznie, a z cała pewnością dzięki temu ciało uwolni się od wielu utrudniających życie objawów. Jeśli jeszcze w to nie wierzysz, to spróbuj, przekonaj się, przecież nie masz nic do stracenia, a zyskać możesz wiele! W wejściu w głąb siebie mogą też pomóc techniki medytacyjne, których jest nieskończenie wiele, każdy znajdzie taką, która jest najbardziej z nim zgodna. Powodzenia!

1MUMIO: cud natury. Eliksir życia królów, dr n.med. Krzysztof Krupka, 2017r, str. 94.

2j.w. str. 94-95.

3jw. str. 95.

4j.w. str. 98.

5j.w. str. 99.

6j.w. str. 98.