Wielu specjalistów podaje różnego rodzaju sposoby na oczyszczanie organizmu. Czy warto podejmować taką próbę? Na pewno zanim podejmiesz decyzję warto zasięgnąć porady specjalisty, który przeanalizuje wyniki badań krwi i zrobi wywiad lekarski. Nawet, jeśli na pierwszy rzut oka czujemy się bez zarzutu, to wcale nie oznacza, że wszystko w naszym organizmie działa prawidłowo. Wiele dolegliwości nie daje wyraźnych sygnałów, a do innych z czasem ?przyzwyczajamy się?. Na przykład za cienkie, łamliwe włosy często obwiniamy po prostu geny, bo mama lub babcia też nie miała bujnej czupryny. Okazuje się, że wcale nie musi tak być!
Istnieje wiele planów oczyszczania organizmu, dostosowanych do różnych potrzeb indywidualnych, ale dzisiaj zajmiemy się metodą oczyszczania wątroby według dr Huldy Clark. Powinniśmy dbać o wątrobę, bo jest to organ, który wytwarza energię dla organizmu przekształcając węglowodany w glukozę i tłuszcze. Warto wiedzieć, że poza tą podstawową, wątroba pełni prawie pięćset innych ważnych funkcji. Dlatego jeżeli jej praca zostanie zaburzona, odbije się to z całą pewnością negatywnie na funkcjonowaniu innych narządów (w tym serca, mózgu, nerek). Ponad to, zanieczyszczona wątroba jest jednym z elementów wpływających na alergie.
Jak zacząć oczyszczanie wątroby według dr Huldy Clark?
Do oczyszczania wątroby trzeba się przygotować. Warto zacząć w odpowiedniej fazie księżyca ? przed nowiem. Dlaczego? Jest to faza księżyca odpowiedzialna za sprzątanie. W maju 2020 najlepszy czas na rozpoczęcie oczyszczania wypada tuż przed 23 maja. Sześć dni przed właściwym oczyszczaniem trzeba przejść na lekkostrawną dietę i pić około litra soku jabłkowego tłoczonego na zimno dziennie. Soku nie powinno się pić bezpośrednio przed posiłkami, w trakcie jedzenia, tuż po zjedzeniu, a także przed snem. Poza sokiem można pić wodę. Nawodnienie jest bardzo istotne, a zbyt duży ubytek wody z organizmu jest niebezpieczny dla życia! W trakcie przygotowywania się należy unikać produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym mięsa, oraz nabiału i potraw smażonych.
Dopiero szóstego dnia kuracji przeprowadza się tak zwane oczyszczanie właściwe. Niezbędne do tego są poniższe składniki:
- 1 litr soku jabłkowego tłoczonego na zimno,
- sok ze świeżych grejpfrutów lub z cytryny,
- gorzka sól (siarczan magnezu),
- oliwa z oliwek tłoczona na zimno.
Oto plan oczyszczania krok po kroku:
- Rano należy wypić cały sok jabłkowy.
- Śniadanie powinno być lekkie, np. owsianka gotowana na wodzie.
- Na obiad można zjeść gotowane warzywa z białym ryżem.
- Od godziny 14:00 nie można już spożywać żadnych posiłków.
- O godzinie 18:00 przyrządzamy wodę z solą (do 750 ml przefiltrowanej wody dodajemy 4 łyżki gorzkiej soli) wypijamy pierwszą porcję ? szklanki.
- O 21:30 należy wycisnąć sok ze świeżych, umytych grejpfrutów. Do dużego naczynia (np. dzbanka) wlewa się ? szklanki soku z grejpfrutów i ? szklanki oliwy z oliwek, następnie miesza.
- O 22:00 wypijamy całą przygotowaną miksturę i kładziemy się w łóżku na plecach z uniesioną głową, nie ruszając się przez co najmniej 20 minut. W nocy może nastąpić efekt przeczyszczenia.
- O godzinie 6:00 i 8:00 rano należy wypić dwie ostatnie porcje wody z solą, a o 10:00 świeżo wyciśnięty sok z owoców. Około pół godziny później można zjeść świeży owoc np. jabłko, a o 11:30 lekkostrawny posiłek. Przez kolejne 2-3 dni należy jeść wyłącznie lekkostrawne posiłki (np. ryż z warzywami gotowanymi na parze).
Efektem oczyszczania wątroby wg dr Huldy Clark są wielokrotne wodniste wypróżnienia, a wraz z resztkami jedzenia na zewnątrz mogą wydostać się kamienie. Kamienie żółciowe mogą mieć różną wielkość, kształt i kolor. Najczęściej są zielone i mają wielkość do 2 centymetrów. Jedna kuracja może nie być wystarczająca, bo aby oczyszczanie wątroby było skuteczne, należy usunąć wszystkie kamienie żółciowe. Najlepiej przeprowadzić kilka kuracji po sobie w odstępach ok 1 miesiąca. Wszystko zależy od ilości kamieni. Efektem skutecznie przeprowadzonego oczyszczania ma być znaczna poprawa samopoczucia i to na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Znikają uciążliwe objawy takie jak wzdęcia, zaparcia, problemy skórne, czy częste infekcje.
Źródła:
- www.recepta.pl
- Papała I.M., Płukanie wątroby i woreczka żółciowego wg Moritza, www.elemiah.pl