Srebro monojonowe i srebro koloidalne są składnikami wielu preparatów leczniczych. Zaletą srebra jest niesamowicie silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.

Czy warto sięgać po produkty z zawartością srebra? Zdecydowanie tak! Wybór mamy dość duży w tym zakresie, ale naprawdę warto poznać właściwości srebra i po prostu je wypróbować zwłaszcza w tak zwanym sezonie grypowym.

Srebro koloidalne wykorzystuje się do leczenia schorzeń wywołanych przez bakterie i wirusy. Inną odmianą jest srebro monojonowe, które ma w medycynie zacne miejsce, bo jest substancją wykazującą jeszcze silniejsze i bardzo wszechstronne działanie. Stosuje się je na opryszczkę, ponieważ odkaża i przyspiesza gojenie, na trudno gojące się rany, na odkażanie oczyszczanie skóry, a także do produkcji kosmetyków oczyszczających między innymi do cery trądzikowej. Taka kuracja przynosi bardzo widoczne i szybsze efekty od wielu popularnych metod. Zatem srebro monojonowe jest bardziej efektywne i skuteczne. Srebro monojonowe wcale nie jest wynalazkiem XXI wieku. Znane jest już od XIX wieku i już wtedy było powszechnie stosowane do odkażania. Srebro bardzo przyspiesza regenerację tkanek, działa antyseptycznie oraz ściągająco. Poza tym kosmetyki ze srebrem nawilżają skórę, normalizują i łagodzą wszelkiego typu podrażnienia. Wpływają też korzystnie na potliwość dłoni, są bezpieczne i przede wszystkim ogólnodostępne. Wygodną formą jest spray, który można stosować bezpośrednio na podrażnioną śluzówkę gardła, na każdą ranę, na skórę trądzikową, na opryszczkę i podrażnienia skórne. Monojony srebra powiązane w pary jonowe przenikają do skóry właściwej i krwiobiegu, a ich wchłanialność wynosi 70-80%. To z całą pewnością najsilniejszy naturalny “antybiotyk” pochodzący z natury. Reasumując bez względu, czy wybierzecie srebro monojonowe, czy też koloidalne, to efekty będą zaskakująco pozytywne! Zanim wybierzecie się po leki na receptę warto spróbować srebra, które nie obciąża organizmu w żaden sposób i nie spowoduje skutków ubocznych.

Fot. Srebro rodzime