Aby poznać substancję MUMIO od podstaw, trzeba poznać wyniki badań i doświadczenia ludzi, którzy dzięki niej odzyskali radość życia. MUMIO jest niezwykłe, to z całą pewnością, otoczone wieloma legendami, ale ile jest w nich prawdy? Jak MUMIO powstaje? Skąd pochodzi? Jakie ma właściwości fizyko ? chemiczne? To wszystko i jeszcze więcej w książce autorstwa doktora Krzysztofa Krupki pod tytułem ?MUMIO: cud natury. Eliksir życia królów?, która jest dostępne w naszym sklepie.
Cała prawda o MUMIO…
Jaką tajemnice skrywa MUMIO? Tego do dziś próbują dowiedzieć się naukowcy. Z całą pewnością stosowane jest w leczeniu bardzo różnorodnych schorzeń, a największą sławą cieszy się w krajach środkowego i południowego Wschodu oraz w arabskich krajach Afryki. MUMIO zdecydowanie przetrwało próbę czasu, ponieważ poznane zostało już ponad 3000 lat temu.
Współcześni naukowcy odkryli, że obecne w składzie MUMIO aminokwasy organiczne, związki huminowe, mikroelementy i inne substancje są w stanie wpływać na ludzki organizm, zwłaszcza w praktyce leczenia schorzeń systemu kostno -szkieletowego, przewodu pokarmowego, urazów wszelakiego typu i nade wszystko regeneracji uszkodzonych komórek.
Czym jest MUMIO?
Jak pisze doktor Krupka, to górski balsam, stuprocentowo naturalny, smołopodobny produkt pochodzenia biologicznego, który wycieka ze szczelin i rozpadlin górskich. Istnieją różne rodzaje MUMIO:
- złote ? koloru czerwonego,
- srebrne ? o barwie białej,
- miedziane w kolorze niebieskim,
- ciemne, czyli brunatno ? czarne.
Skład danego surowca może różnić się pod względem składu w zależności od roślinności i klimatu, w którym powstaje. Zazwyczaj jednak MUMIO zawiera kwasy organiczne (huminowy, hipurowy, benzoesowy), aminokwasy, sole mineralne, mikroelementy (od 12 do około 60 ?g), resztki roślinne, olejki eteryczne i witaminy.
Pod względem występowania i wyglądu MUMIO dzieli się na:
- mumio porostowe,
- mumio jałowcowe,
- mumio bitumiczne,
- mumio ekstremalne,
- mumio miodowo ? woskowe,
- mumio mineralne.
MUMIO spotykane jest w górach, w suchych i gorących okolicach, a wszystkie rodzaje substancji zawierają węgiel organiczny. Stąd wysuwamy wniosek, że MUMIO ma pochodzenie organiczne. Powstaje więc z materiałów takich jak mikroorganizmy w glebie, pierwotniaki, zwierzęta, wydzieliny zwierzęce, roślinność, mikroelementy. Jest to zjawisko fizyko ? chemiczne mające pochodzenie głównie przyrodniczo ? organiczne.
Regeneracja
Gdyby komórki naszego ciała nie miały zdolności regeneracyjnych, to nasze życie byłoby bardzo krótkie. Jedynie wtedy, gdy jest możliwe i efektywne regenerowanie się i naprawa uszkodzonych komórek, może zajść równowaga w organizmie. Regeneracja dotyczy tak naprawy DND, jak i recyrkulacji receptorów na powierzchni komórki oraz naprawy bądź degradacji przez proteasomy, a także produkcji białek cytoplazmatycznych. Regeneracja top proces zachodzący na poziomie molekularnym, komórkowym i tkankowym.
A co dzieje się, gdy następuje uszkodzenie niemożliwe do regeneracji?
W przypadku uszkodzeń przewyższających możliwości regeneracji danej tkanki reparacja odbywa się na zasadzie wytworzenia tkanki łącznej wypełniającej to uszkodzenie, co nie znaczy jednak, że następuje powrót do poprzedniej funkcjonalności i struktury tej tkanki. Czynnikami, które sprzyjają bliznowaceniu są zjawisko zapalne i duży ubytek tkanki.
Główną rolę w procesie regeneracji ma tak zwana komórka macierzysta. MA ona bowiem zdolność do samoodnawiania się i różnicowania w komórki potomne. To prawdziwe odkrycie nauki. Założeniem medycyny regeneracyjnej jest wykorzystanie komórek macierzystych w terapii uszkodzonych fragmentów ludzkiego organizmu.
Aby móc się regenerować, nasze komórki potrzebują pożywienia, wody i energii. Każdy rodzaj komórek wymaga innych składników odżywczych, toteż suplementując te składniki w postaci jak najbogatszych substancji faktycznie wpływamy na ich prawidłowy rozwój i wspomagamy regenerację. MUMIO to niespotykany i niepowtarzalny skład, a dzięki temu z wysokim prawdopodobieństwem dostarczymy całemu organizmowi najbardziej wartościowego paliwa.
Jakie właściwości fizyko ? chemiczne ma MUMIO?
W niniejszej książce autor zgromadził różne obserwacje naukowców, z którymi warto się zapoznać. Wiele z tych obserwacji pokrywa się, a prym wiodą autorzy rosyjskojęzyczni i hinduscy, to z tych rejonów pochodzi najwięcej opracowań dotyczących MUMIO.
A na jakie właściwie schorzenia może pomóc MUMIO?
W książce ?MUMIO: Cud natury. Eliksir życia królów? poznacie metody aplikacji MUMIO i łączenia tej substancji z innymi naturalnymi metodami między innymi na:
- złamania kości,
- wzmocnienie,
- zatrucia i niestrawność,
- rany, stłuczenia, zwichnięcia i naciągnięcia,
- ropiejące rany,
- egzemę,
- oparzenia, zapalenia płuc, paradontozę,
- choroby wrzodowe,
- hemoroidy,
- choroby kobiece,
- anginę,
- katar,
- astmę,
- bezpłodność,
- przewlekłe bóle,
- chorobę Parkinsona,
- impotencję,
- łuszczycę,
- migrenę,
- trądzik,
- udar,
- zespół przewlekłego zmęczenia
- i wiele innych popularnych obecnie schorzeń.
Jeśli więc chcecie dowiedzieć się, czy MUMIO może zdziałać w Waszym organizmie prawdziwe cuda, sięgnijcie po książkę napisaną w bardzo przystępny sposób, która usystematyzuje Wasze wiadomości i rozwieje wątpliwości na temat cudownego MUMIO!
>> KUP TERAZ << Pierwsze wydanie książki MUMIO: cud natury. Eliksir życia królów w PROMOCYJNEJ cenie lub Wydanie drugie
Kim jest autor?
Autor o sobie…
Życie
W 1990 r. ukończyłem studia na wydziale lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej.
W latach 1991-2003 uzyskałem specjalizacje z zakresu rehabilitacji, neurologii i chorób wewnętrznych. Od 1989 współtworzyłem Laboratorium pierwiastków śladowych Biomol-Med, dlatego szczególnie bliska jest dla mnie medycyna ortomolekularna. Przez wiele lat zajmowałem się biochemią, w szczególności chorób nerwowych i onkologicznych. Tematem mojej pracy doktorskiej było poszukiwanie wzorcow biochemicznych w chorobach nowotworowych. Jestem autorem licznych opracowań dla lekarzy z tej dziedziny.
Doświadczenie
Cennych doświadczeń z zakresu dietetyki dostarczyła mi wieloletnia praca z pacjentami stosującymi tzw. dietę optymalną wg Dr J. Kwaśniewskigo.
Równolegle zdobywałem dodatkowe umiejętności z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej, ayurwedy, izopatii, homotoksykologii, ziołolecznictwa, dietetyki oraz terapii psychoonkologicznej. Posiadana wiedza pozwala mi w sposób harmonijny łączyć współczesną wiedzę medyczną z tradycyjnymi metodami leczniczymi.
Mottem, którym się kieruję w swoim postępowaniu medycznym są słowa Bertolda Ulsamera
“Bez korzeni nie ma skrzydeł”
Czytaj więcej >> TUTAJ <<
ZOBACZ też…