Czy wiesz, że substancja MUMIO wykazuje działanie przeciwbólowe? A czym tak naprawdę jest ból? Dlaczego go odczuwamy? Jakie są rodzaje bólu?

BÓL to nasz naturalny sygnał alarmowy. Gdyby nie fakt, ze go odczuwamy, to prawdopodobnie nasze życie trwałoby o wiele krócej. Ból pozwala nam uniknąć niebezpieczeństw i odpowiednio wcześnie zareagować. Jeśli odczuwamy nagły, ostry ból, to natychmiast powinniśmy stać się bardziej czujni. Przyczyną bólu mogą być bodźce fizyczne takie jak na przykład prąd, substancje chemiczne, temperatura, albo stany zapalne w organizmie.

Nie lubimy bólu, unikamy go, ponieważ jest nieprzyjemnym doznaniem, pozbawia nas komfortu życia. Każdy z nas doświadcza bólu w inny sposób. Są osoby bardziej odporne na ból i te bardziej wrażliwe, ale najczęściej jest to związane ze stanem psychicznym lub genetyką! Tak, skłonności do odczuwania bólu mają podłoże genetyczne.

Bólowi mogą towarzyszyć objawy takie jak nudności, wymioty, zaparcia, depresja, lęki, chęć odseparowania się od ludzi, spadek aktywności.

Jakie są rodzaje bólu?

Rozróżniamy ból ostry, najczęściej w wyniku urazu, ból przewlekły, którego przyczyną są schorzenia o długotrwałym przebiegu i ból przetrwały na przykład po zabiegach chirurgicznych. Ból może być spowodowany przez podrażnienie receptorów czy uszkodzenie tkanki nerwowej (ból neurogenny). Można odczuwać ból powierzchniowy, głęboki, trzewny.

Skąd bierze się ból?

Odczuwamy ból, gdy ulegają podrażnieniu receptory bodźcem mającym wysokie natężenie, który przekształca się w impuls elektryczno – chemiczny, przechodzi do rdzenia kręgowego i dalej do mózgu. Bóle przewlekłe następują na skutek zmian fizykochemicznych zachodzących w komórkach poddawanych wciąż stymulacji danym bodźcem bólowym lub też zapalnym.

To nie jest prawda, ze możemy przyzwyczaić się do bólu. Zresztą… po co, skoro istnieją naturalne i skuteczne środki walki z bólem?

Balsam z Mumio został stworzony na bazie Mumio, euceryny oraz lanoliny. Doskonale eliminuje bóle stawów, kości, czy kręgosłupa. Bardzo skutecznie wpływa na gojenie się oparzeń, łagodzenie stanów łuszczycowych i grzybiczych, a dzięki optymalnemu zestawieniu składników czynnych nie podrażnia skóry. Dzięki zawartości MUMIO produkt ma działanie regenerujące.

Świetny skład!

MUMIO jest substancją, która przyspiesza regenerację tkanek oraz doskonale eliminuje ból. Euceryna natomiast posiada doskonałe właściwości natłuszczające, nawilżające, ochronne i zmiękczające, świetnie sprawdza się przy codziennej pielęgnacji skóry skłonnej do atopii, ze skłonnością do nadmiernego przesuszania, zaczerwienień i świądu. Jest doskonale tolerowana przez skórę. Lanolina posiada właściwości oczyszczające, wygładzające i natłuszczające. Dobrze przenika w głąb skóry, reguluje gospodarkę wodną, zmiękcza naskórek oraz zmniejsza szorstkość skóry.

Na co BALSAM Z MUMIO?

Balsam to produkt przede wszystkim eliminujący BÓL, ale wpływa na przyspieszenie gojenia się oparzeń, łagodzi stany grzybicze i łuszczycowe, a także dba o skórę na stopach i łokciach, mającą skłonność do rogowacenia się.

Jak stosować BALSAM z MUMIO?

Na czystą oraz lekko osuszoną skórę należy nanieść cienką warstwę balsamu (przed nałożeniem porcję balsamu rozgrzać w dłoniach), a następnie wetrzeć w skórę. Dobrze jest później owinąć kolejno: cienką bibułką, folią spożywczą oraz ręcznikiem. Tak zabezpieczone miejsce pozostawić na 10 min. Po upływie tego czasu zdejmujemy opatrunki i wycieramy czystym ręcznikiem skórę. Wystarczy niewielka ilość produktu nałożona jednorazowo. Zabieg można powtarzać według potrzeb. BALSAM jest bezpieczny również dla dzieci.

Przechowywanie

Przechowywać szczelnie zamknięty w suchym i ciemnym miejscu, najlepiej w temperaturze do 18 ºC. W miejscu niedostępnym dla dzieci.

Testowany dermatologicznie. Nie testowany na zwierzętach.