Chyba każdy, kto kiedykolwiek brał się ambitnie za zrzucanie zbędnych kilogramów w pewnym momencie zadawała sobie to pytanie… Zwłaszcza wtedy, kiedy dieta szła dość mozolnie, człowiek był już po prostu zmęczony wiecznymi wyrzeczeniami i orientował się, że efektów brak! Zazwyczaj szukamy winy w okolicznościach typu nieskuteczny plan diety, niedobry dietetyk, źle dobrany zestaw ćwiczeń itd. Jednak często to, co determinuje brak powodzenia ukrywa się w całkiem niepozornych odstępstwach od ustalonej diety…

Jeśli jesteś właśnie na diecie mającej przynieść efekt w postaci wyraźnej zmiany sylwetki i na chociaż kilka poniższych pytań możesz uczciwie dać odpowiedź twierdzącą, to czas na refleksję i kolejną zmianę 😉 Dobrą zmianę 😉 Nie ważne przecież jak często upadamy, ale jak szybko podnosimy się i działamy dążąc do wymarzonego celu!

Zastanów się, czy:

  • Podjadasz między posiłkami (liczy się każdy słony paluszek, garść orzeszków, czy cukierek do porannej kawy)?
  • Dbasz o regularne pory posiłków (w równych odstępach czasu ustalonych godnie z Twoim trybem życia)?
  • Nieświadomie „wypijasz kalorie” (kawa 3w1, wino, drinki, słodzone soki z kartonu)?
  • Nie planujesz zakupów, kupujesz za dużo i nie to, co powinieneś?
  • Zdarza się, że zajadasz coś w biegu, na lunch idziesz do baru, bo nie zdążyłeś zabrać zdrowej porcji na obiad z domu?
  • Kiedy jest Ci źle, masz doła, sięgasz automatycznie (nieświadomie często) po coś do jedzenia?
  • Kiedy spożywasz posiłek jednocześnie czytasz gazetę, oglądasz telewizję, rozmawiasz przez telefon, czyli jesz nieświadomie?
  • Spożywasz za duże porcje, źle oceniasz ich wielkość?

I jak wypadło podsumowanie? Jeśli efektów nie ma, a na powyższe pytania odpowiedzi brzmią „nie”, to „wina” najwyraźniej nie leży w Twoich zaniedbaniach, więc należałoby się skontaktować ze specjalistą i być może wykonać badania.

Jeśli jednak większość pytań przywołało rumieniec na twarzy i nieśmiałe odpowiedzi w większości brzmiały „tak”… to wszystko jasne, już wiesz, gdzie tkwi tak zwany szkopuł i teraz na pewno Ci się uda osiągnąć swój cel!

To dziś jest TEN DZIEŃ – pierwszy dzień Twojej zmiany i nowego, szczuplejszego życia!

Powodzenia!